Seriale War (32 dopasowania)Tytuł T-34 (2018)
Oryginalny
Gatunek Akcja, Wojenny
Rok 27 December 2018 (Russia)
Opis T-34 opowiada o grupie rosyjskich żołnierzy, którzy uciekają z niemieckiej niewoli w częściowo uszkodzonym czołgu T-34. Jest to opowieść oparta na faktach.
Producent Aleksey Sidorov
Obsada Alexander Petrov, Irina Starshenbaum, Viktor Dobronravov
IMDB 6,3
Tytuł Dramat w głębinach / Run Silent Run Deep (1958)
Oryginalny Run Silent Run Deep (original title)
Gatunek Akcja, Dramat, Wojenny
Rok 27 March 1958 (USA)
Opis Przenosimy się w czasie do II wojny światowej, na Pacyfik. Komandor Richardson, którego łódź zatopili Japończycy, pracuje od roku przy biurku. Nareszcie ponownie obejmuje dowództwo przed ważną bitwą. Niezwykle ostro musztruje i ćwiczy swą załogę. Podwładni się buntują. Po wielu utrudnieniach docierają wreszcie do celu. Tam staną naprzeciw prawdziwego wroga...
Producent Robert Wise
Obsada Clark Gable, Burt Lancaster, Jack Warden
IMDB 7,3
Tytuł Bandyci przestworzy / Sky Bandits / Gunbus (1986)
Oryginalny Sky Bandits (original title)
Gatunek Akcja, Przygoda, Wojenny
Rok 31 October 1986 (USA)
Opis Dwaj kowboje dokonują nieudanego napadu na bank. W ramach kary zamiast do więzienia trafiają do Francji, na front I Wojny Światowej. Przypadkowo udaje im się zestrzelić niemiecki bombowiec i dzięki temu dostają się do eskadry Królewskiego Korpusu Lotniczego. Teraz ich celem staje się groźny, niemiecki sterowiec.
Producent Zoran Perisic
Obsada Scott McGinnis, Jeff Osterhage, Ronald Lacey
IMDB 4,6
Tytuł Snajper: Dziedzictwo / Sniper: Legacy (2014)
Oryginalny Sniper: Legacy (original title)
Gatunek Akcja, Thriller, Wojenny
Rok Video 30 September 2014
Opis Nieznany snajper zabija wysokich rangą oficerów. Kiedy sierżant artylerii, Brandon, dowiaduje się, że jedną z ofiar jest jego ojciec, postanawia odnaleźć strzelca
Producent Don Michael Paul
Obsada Tom Berenger, Chad Michael Collins, Doug Allen
IMDB 5,4
Tytuł Terytorium wroga / Special Forces / Forces Speciales (2011)
Oryginalny Forces spéciales (original title)
Gatunek Akcja, Dramat, Wojenny
Rok 9 March 2012 (Poland)
Opis Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się uwolnienia porwanej w Afganistanie dziennikarki. Dlaczego właśnie ta akcja staje się ich "misją niemożliwą"? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte tego jest uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin? Terytorium wroga, to pierwszy film wojenny, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje - "Szeregowca Ryana" czy "Helikopter w ogniu". Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach, realistyczne kino akcji. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło.
Producent Stéphane Rybojad
Obsada Diane Kruger, Djimon Hounsou, Benoît Magimel
IMDB 6,4