Seriale Sport (25 dopasowania)Tytuł Wojownik / Warrior (2011)
Oryginalny Warrior (original title)
Gatunek Dramat, Sport
Rok 9 September 2011 (USA)
Opis Nawiedzany tragiczną przeszłością były żołnierz marine, Tony Conlin (Tom Hardy), powraca do rodzinnego Pittsburgha. Zabiegając o wsparcie ojca Paddy'ego (Nick Nolte), byłego alkoholika i trenera, postanawia wziąć udział w turnieju mieszanych sztuk walki (MMA). Są to zawody wysokiego ryzyka, których nagrodą jest największa suma pieniędzy w dziejach sportu. Podczas gdy Tony przeciera sobie szlak do wygranej, jego brat Brendan (Joel Edgerton), były wojownik MMA, a obecnie nauczyciel w szkole, ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy Brendan zostaje zawieszony w pracy - powraca na amatorski ring by zapewnić byt rodzinie. Niestety, mimo, że minęło kilka lat, jego stosunki z Tonym i ojcem są nadal napięte. Nieoczekiwanie, drogi dwojga braci krzyżują się na ringu.
Producent Gavin O'Connor
Obsada Tom Hardy, Nick Nolte, Joel Edgerton
IMDB 8,2
Tytuł Decydujaca runda / Split Decisions (1988)
Oryginalny Split Decisions (original title)
Gatunek Akcja, Dramat, Sport
Rok 11 November 1988 (USA)
Opis Eddie McGuinn dowiaduje się, że został przyjęty do college’u. Ojciec i dziadek z radością gratulują mu długo wyczekiwanego sukcesu. Miła atmosfera niestety przygasa wraz z powrotem jego starszego brata Raya. Mimo że Eddie uważa go za godnego naśladowania króla walk na ringu, dla ojca jest on jedynie marnym zawodnikiem obracającym się w skorumpowanym światku zawodowego sportu. Sytuacja zmienia się w momencie tragicznej śmierci Raya. Eddie porzuca edukacyjne plany i z pomocą ojca zaczyna intensywnie trenować, by w morderczej walce pomścić śmierć brata. Poruszająca historia chłopaka, który podjął trudne wyzwanie, by sprawiedliwości stało się zadość.
Producent David Drury
Obsada Gene Hackman, Craig Sheffer, Jeff Fahey
IMDB 5,2
Tytuł Kickboxer (1989)
Oryginalny
Gatunek Akcja, Sport, Thriller
Rok 8 September 1989 (USA)
Opis Krwawa choć sportowa walka, okrucieństwo, pokora, morderczy trening i zgłębianie filozofii wschodu - to niektóre wątki trzymającego w napięciu sensacyjnego filmu. Jego niewątpliwą atrakcją są efektowne i bardzo realistyczne walki w stylu fullcontact w mistrzowskim wykonaniu Jean-Claude Van Damme.
Producent Mark DiSalle
Obsada Jean-Claude Van Damme, Dennis Alexio, Dennis Chan
IMDB 6,4
Tytuł Yip Man 2: Chung si chuen kei / Ip Man 2: Legend of the Grandmaster (2010)
Oryginalny Yip Man 2 (original title)
Gatunek Akcja, Dramat, Sport
Rok 29 April 2010 (Hong Kong)
Opis Sequel Ip Man ma miejsce w 1949 roku po przybyciu Yipa do Hong Kongu. Tam też zaczął nauczać Wing Chun. Sammo Hung zagra mistrza pięści Hung Gar. Hung Gar Kuen jest systemem wywodzącym się z południowego Klasztoru Shaolin, zaliczany jest do pięciu głównych systemów południowych. Jako jeden z nielicznych systemów przetrwał do dnia dzisiejszego w prawie niezmienionej formie. Oczywiście ewoluował on jak każdy system, ale ewolucja odbywała się i odbywa przez wzbogacanie systemu, a nie jak w przypadku niektórych systemów – zastępowanie jednych technik poprzez inne. Podstawę systemu stanowią techniki pięciu zwierząt, pięciu elementów oraz system ćwiczeń Chi Kung.
Producent Wilson Yip
Obsada Donnie Yen, Xiaoming Huang, Sammo Kam-Bo Hung
IMDB 7,6
Tytuł Po prostu walcz! / Never Back Down (2008)
Oryginalny Never Back Down (original title)
Gatunek Akcja, Dramat, Sport
Rok 9 May 2008 (Poland)
Opis Po przeprowadzce z Iowa na Florydę Jake przeciera oczy na widok posiadłości wartych dziesiątki milionów dolarów i najdroższych samochodów, jakimi rozbijają się jego szkolni koledzy. Dla nich życie jest nieprzerwaną imprezą. W tym środowisku Jack jest outsiderem. Z towarzyskiego niebytu wyrywa go piękna koleżanka z klasy Amber. Za jej sprawą chłopak trafi na imprezę, na której zostaje wmanewrowany w walkę z miejscowym zabijaką Ryanem. Po sromotnej porażce, Jake postanawia szkolić się w sztuce walki znanej jako MMA (Mixed Martial Arts). Chłopak będzie potrzebował wiele cierpliwości i samodyscypliny, aby w kolejnej walce udowodnić światu ile jest wart.
Producent Jeff Wadlow
Obsada Sean Faris, Djimon Hounsou, Amber Heard
IMDB 6,6