Seriale Mystery (77 dopasowania)Tytuł Searching (2018)
Oryginalny
Gatunek Dramat, Tajemnica, Thriller
Rok 28 September 2018 (Poland)
Opis Tytułowe 'poszukiwanie' to czynność, na której skupia się samotny ojciec, gdy pewnego dnia jego nastoletnia córka przestaje odpowiadać na SMS-y i telefony. Na szczęście zostawiła w domu laptop. Ojciec włamuje się więc na jej konto mailowe i profil na Facebooku, by wszelkimi dostępnymi sposobami dowiedzieć się jak najwięcej o dziewczynie. Searching… to napis, który pojawia się przed naszymi oczami raz po raz, gdy mężczyzna dociera do kolejnych tajemnic. Kiedy zawodzi oficjalne dochodzenie prowadzone przez policję, informacje uzyskane za pomocą kamer przemysłowych i filmików youtube'owych - choć często mylące - okażą się naprawdę przydatne. Nagrodzony na Sundance debiut Aneesha Chaganty'ego to mrożący krew w żyłach kryminał z nurtu private investigation, socjologiczna refleksja nad relacjami człowiek - technologia w dobie #metoo, a jednocześnie film przełomowy pod względem formalnym. Akcja toczy się na ekranach urządzeń - komórki, komputera, telewizorów - i za pośrednictwem nieodłącznych dziś technologii, które gruntownie zmieniły naszą percepcję świata.
Producent Aneesh Chaganty
Obsada John Cho, Debra Messing, Joseph Lee
IMDB 7,7
Tytuł Porwanie / Abduction (2011)
Oryginalny Abduction (original title)
Gatunek Akcja, Tajemnica, Thriller
Rok 23 September 2011 (Poland)
Opis Najnowszy film reżysera “Za szybkich, za wściekłych”. Taylor Lautner („Saga ZMIERZCH”), w zawrotnym kinie akcji w stylu „Tożsamości Bourne’a”! Nathan Harper (Taylor Lautner) dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W momencie, w którym do gry wmiesza się policja, agenci rządowi i tajemnicze postaci, próbujące schwytać Nathana, jedynym wyjściem będzie dla niego ucieczka. Chłopak nie da jednak tak łatwo za wygraną. Jest szybki, zwinny i niesamowicie zdeterminowany, aby dowiedzieć się kim jest naprawdę.
Producent John Singleton
Obsada Taylor Lautner, Lily Collins, Alfred Molina
IMDB 5,1
Tytuł Pole rażenia / Striking Distance (1993)
Oryginalny Striking Distance (original title)
Gatunek Akcja, Kryminał, Tajemnica
Rok 11 March 1994 (Poland)
Opis Pochodzący z policyjnej rodziny, zdegradowany policjant Tom Hardy za krytykę przełożonych patroluje rzeki. Jest w konflikcie z wujem po morderstwie swego ojca. Tom wierzy, że morderca to inny gliniarz. Mężczyzna musi dokonać wyboru - albo lojalność wobec rodziny i przyjaciół, albo sprawiedliwość.
Producent Rowdy Herrington
Obsada Bruce Willis, Sarah Jessica Parker, Dennis Farina
IMDB 5,8
Tytuł Dziedzictwo. Hereditary / Hereditary (2018)
Oryginalny Hereditary (original title)
Gatunek Dramat, Horror, Tajemnica
Rok 22 June 2018 (Poland)
Opis Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…
Producent Ari Aster
Obsada Toni Collette, Milly Shapiro, Gabriel Byrne
IMDB 7,3
Tytuł Salt (2010)
Oryginalny
Gatunek Akcja, Tajemnica, Thriller
Rok 27 August 2010 (Poland)
Opis Angelina Jolie wciela się w postać oficera CIA - Evelyn Salt, która zostaje oskarżona o bycie uśpionym rosyjskim szpiegiem na terenie USA. Przełożeni myślą, że planuje zabić prezydenta. Agentka musi uciekać przed obławą oraz oczyścić się z zarzutów.
Producent Phillip Noyce
Obsada Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor
IMDB 6,4