Seriale Film-Noir (4 dopasowania)Tytuł Jego typ kobiety / His Kind of Woman (1951)
Oryginalny His Kind of Woman (original title)
Gatunek Akcja, Kryminał, Film-Noir
Rok October 1952 (Austria)
Opis Robert Mitchum w roli szulera pozbawionego rodziny i przyjaciół, który za pięćdziesiąt tysięcy dolarów wyjeżdża do Meksyku. Tam orientuje się, że na jego tożsamość ( i życie) czyha deportowany ze Stanów gangster, który chce powrócić do kraju.
Producent John Farrow
Obsada Robert Mitchum, Jane Russell, Vincent Price
IMDB 7,1
Tytuł Kobieta w oknie / The Woman in the Window (1944)
Oryginalny The Woman in the Window (original title)
Gatunek Kryminał, Dramat, Film-Noir
Rok 1958 (Poland)
Opis Profesor psychologii, Richard Wanley (Edward G. Robinson) jest zauroczony piękną kobietą z obrazu umieszczonego w oknie kawiarni. Pewnego wieczoru przyglądając się obrazowi zostaje zagadnięty przez widniejącą na nim femme fatale. Profesor Wanley zaintrygowany tym nieoczekiwanym spotkaniem daje się zaprosić Alice (Joan Bennett) do jej mieszkania, nie zdając sobie sprawy, że wkracza na niebezpieczną drogę przestępstwa.
Producent Fritz Lang
Obsada Edward G. Robinson, Joan Bennett, Raymond Massey
IMDB 7,8
Tytuł List / The Letter (1940)
Oryginalny The Letter (original title)
Gatunek Kryminał, Dramat, Film-Noir
Rok 21 March 1950 (Austria)
Opis Leslie Crosbie (Bette Davis) zeznaje, że zabiła Hammonda, ponieważ przyjechał do niej pod nieobecność męża z niecnymi zamiarami. Czas przed procesem spędza w areszcie, zupełnie spokojna, co niepokoi jej adwokata, Howarda Joyce'a (James Stephenson). Wkrótce napływa do niego kopia listu, który Leslie napisała do Hammonda w dniu jego śmierci. Kiedy kobieta dowiaduje się o tym wpada w popłoch i namawia prawnika do wykupienia dowodu od wdowy po Hammondzie, aby uchronić się od więzienia. Howard staje przed trudną decyzją: czy ma uchronić klientkę, a zarazem żonę swojego przyjaciela od więzienia, czy postępować zgodnie z prawem, którego jest przedstawicielem.
Producent William Wyler
Obsada Bette Davis, Herbert Marshall, James Stephenson
IMDB 7,7
Tytuł Pocałunek śmierci / Kiss Of Death (1947)
Oryginalny Kiss of Death (original title)
Gatunek Kryminał, Dramat, Film-Noir
Rok 13 October 1950 (Austria)
Opis *Kryminał* *Film-Noir* Drobny przestępca Nick Bianco zostaje złapany po napadzie na jubilera i mimo nalegań policji odmawia zdradzenia swych kumpli. Idzie do więzienia, pewien, że jego rodzina będzie otoczona odpowiednią opieką. Niestety, zdesperowana żona popełnia samobójstwo, a Nick na nowo zakłada rodzinę, znajduje pracę. Gdy wszystko zaczyna się dobrze układać, pojawia się fanatyczny morderca, szukający zemsty na Nicku...
Producent Henry Hathaway
Obsada Victor Mature, Brian Donlevy, Coleen Gray
IMDB 7,5